مغان من

وبلاگ خبری و تحلیلی اخبار کشور و شهرستان مغان (گرمی)

فساد اخلاقي در دانشگاه آزاد گرمي و ماجراهاي رئيس باهوش !

فساد اخلاقي در دانشگاه آزاد گرمي و ماجراهاي رئيس باهوش !

در دين مقدس اسلام٬ تعليم و تعلّم از جايگاه و منزلت بسيار رفيعي برخوردار بوده  و توصيه هاي بسيار اكيدي  از جانب پيامبر اكرم و امامان معصوم  در رابطه با علم آموزي و عمل به آن شده است. در اين ميان جايگاه معلمي و استادي در نظر آن بزرگواران چنان مقدس بوده كه حضرت علي(ع) با آن مقام والا٬ خود را عبد و بنده معلم دانسته اند.

قبل از پيروزي انقلاب اسلامي متاسفانه به لطف  ضعف اعتقادي سران حكومت٬ در مديريت دانشگاه ها با كنار گذاشتن فرهنگ و تمدن پربار ايراني اسلامي٬ و پيروي كوركورانه از فرهنگ بي هويت غربي٬ گرايش به سمت ابتذال در محيط هاي آموزشي رو به فزوني گذاشته بود كه در آن كمترين ارزش اخلاقي  و انساني  براي مقام والاي استاد و دانشجو قائل نبودند. خوشبختانه به يومن  پيروزي شكوهمندانه انقلاب اسلامي كه هم اينك در آستانه سالگرد آن هستيم٬ بسياري از اساتيد و دانشجويان با ايفاي نقش سربازي خميني كبير٬ و همچنين با هوشمندي و درايت مسئولين دلسوز نظام در اجراي انقلاب فرهنگي در دانشگاه ها٬ پرونده چنين فرهنگ بيگانه اي براي هميشه بسته شد.

اما پس از گذشت 30 سال از انقلاب فرهنگي ٬ متاسفانه هر از چندگاهي شاهد رفتارهاي غيره فرهنگي و غيره اسلامي در دانشگاهها مي شويم كه در اكثر موارد با برخورد مناسب مسئولان از تكرار چنين رفتارهايي جلوگيري مي شود.

در دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمي نيز به لطف مديريت ضعيف رياست آن دانشگاه٬ خبري در ميان عموم مردم منتشر شد كه مانند بمب صدا كرده و تعجب همگان را برانگيخت٬  " فساد اخلاقي يك استاد و كارمند داشگاه آزاد "

در اين ميان سوالي كه مطرح مي شود اين است كه٬ چرا مديريت ضعيف رياست اين دانشگاه باعث چنين بي عفتي  گرديده ؟

در پاسخ به اين سوال بايد گفت كه رياست اين دانشگاه  در جذب اساتيد خبره و متعهد بسيار ضعيف عمل كرده٬ و به خاطر تقاضاي  بسيار زياد از طرف دانشجويان و فارق التحصيلان بيكار مقطع كارشناسي ارشد  در شهر گرمي و مخصوصا پارس آباد جهت تدريس در دانشگاه٬ با ايجاد حالتي شبيه بازار رقابتي  و سوء استفاده از نياز اين عده در صدد كاهش حق الزحمه آنان بر آمده٬ به گونه اي كه اين اساتيد حتي در ميان خودشان به استادان صد توماني٬ يعني حقوق ماهيانه صد هزار تومان معروف شده اند، و هيچ گزينش خاصي در جذب آنان صورت نگرفته است.

رياست اين دانشگاه به دليل اينكه در انتخابات آتي مجلس از حوزه انتخابيه پارس آباد قصد اعلام نامزدي را دارند٬ بيشتر اساتيد اين دانشگاه را از ميان همشهريان خودشان انتخاب كرده و حتي جهت جذب آراء بيشتر٬ كارمندان ادارات دولتي پارس آباد و اعضاي خانواده هاي سرشناس را به ثبت نام در دانشگاه آزاد گرمي ترغيب نموده اند كه بسياري از آنان با الطاف آقاي رئيس بدون حضور در كلاس٬ نمره قبولي دريافت مي كنند. تركيب اساتيد ودانشجويان دانشگاه آزاد گرمي به نحوي است كه هيچ پارس آبادي در محيط دانشگاه احساس غريبي نمي كند.

نكته جالب درباره ي نحوه ي انتخاب مجدد رئيس دانشگاه به اين سمت آن است كه نماينده مغان اوايل پيروزي در انتخابات٬ قصد تغيير در مديريت دانشگاه را داشتند كه با وساطت يكي از ريش سفيدان محلي كه نسبت سببي با رياست دانشگاه آزاد را داشته  و از طرفي حق زيادي بر گردن نماينده از زمان اتتخابات را دارند و نيز اعلام بيعت رئيس دانشگاه با نماينده٬ از اين امر منصرف شدند.

دانشگاهي كه از رياست و معاونت گرفته تا نگهباني آن٬ با روابط انتخاب مي شوند جزء اين هم انتظار نمي توان داشت؛ استاد پارس آبادي٬ با سوء استفاده از اعتمادي كه به او شده٬ دست به اخفال دختر دانشجوي شهرستاني زده و به برقراري روابط جنسي نامشروع با او مبادرت مي كند و كارمندي كه در حين ارتكاب زناء دستگير مي شود، و چون اين دو فرد از آشنايان رئيس دانشگاه و نماينده بودند هيچ اقدامي در برخورد با آنان صورت نمي گيرد و براي آنان مي شود تكرار روز از نو و روزي از نو.  

آقاي رئيس دانشگاه به ظاهر اسلامي، اگر اين دو فرد از آشنايانتان نبودند باز اين برخورد را با آنان مي كرديد؟

شمايي كه به لطف كارمندي عالي رتبه بودن در دانشگاه آزاد٬ تا مقطع دكتري در يكي از واحدهاي ديگر آن دانشگاه پيش رفته ايد٬ به چه قيمتي كيفيت آموزشي را فداي كميّت مي كنيد؟! 

آقاي دكتر! شمايي كه داريد آينده سازان اين مملكت اسلامي را تربيت مي كنيد٬ چرا استاد و كارمندتان اين چنين بي ادب و بي تعهد از آب درمي آيند؟

چرا بخش جزئي از آن درآمد هاي چند صد ميليوني دانشگاه آزاد را صرف جذب كاركنان و استادان متعهد و باسواد و با ادب نمي كنيد تا شاهد چنين افتضاحي نباشيم ؟

يعني خودشيريني پيش مسئولان بالا دستي در اعلام درآمد بيشتر٬ شيرينتر از شرمساري پيش وجدان از پي نخودسياه رفته يتان است؟!

چرا براي افزايش كيفيت آموزشي٬ با بالا بردن سطح علمي و اخلاقي استادانتان فكري نمي كنيد؟

مردم به شما به عنوان مسئول دانشگاه اعتماد كرده و فرزندانشان را راهي آن مركز آموزشي مي كنند٬ نه اين كه حاصل دسترنج عمرشان دستاويز هوس بازي استادان آن واحد دانشگاهي شوند٬ كه بسياري از آنان توسط  افرادي كه شما رياستتان را از آنان وام گرفته ايد به شما تحميل گرديده اند.

لطف فرموده و در سايت رسمي آن دانشگاه جواب سوالات مطروحه را مرقوم بفرماييد تا اين مسائل براي اذهان جريحه دار شده مردم با شعور مغان روشن تر گردد.

  در پايان ضمن اعلام شرمساري از اين كه مجبور به استفاده از كلمه مقدس استادي درباره اين افراد هوس باز شدم٬ از تمامي معلمان و استادان و اهالي فرهنگ و ادب شهرستان مغان پوزش طلبيده و اميد آن را داريم كه با درايت امام جمعه و مسئولين اجرايي مربوطه٬ ديگر شاهد چنين رفتار غير اسلامي از جانب دانشگاهي كه داعيه اسلاميت داشته و نام آن را يدك مي كشد٬ نباشيم.
+ نوشته شده در  شنبه نهم بهمن ۱۳۸۹ساعت 21:51  توسط آشنای مغان  |